• Fonta izmērs
  • Kontrasts
  • Vairāk

Norisinājušās robotu sacensības Siguldā

Norisinājušās robotu sacensības Siguldā

Sestdien, 24.februārī, Siguldas sporta centrs pulcēja tehniskās jaunrades pulciņu dalībniekus un entuziastus. Notika 16. Latvijas Robotikas čempionāta kārtējais posms - Siguldas Robotu Kauss 2024.

Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centru pārstāvēja robotikas pulciņa audzēkņi Aivars Baltais, Rimants Pavasars, Jegors Safonovs un Maksims Nadovs. Dalībnieki piedalījās divās disciplīnās – Lego sumo skolēniem līdz 12 gadiem un Lego līnijsekošana skolēniem.

Disciplīnas Lego Sumo sacensībās spēkiem mērojas divi roboti. Sacensību mērķis – izstumt sāncenša robotu aiz ringa baltās līnijas. Līnijsekošanas sacensību mērķis ir robotam pilnībā autonomi pārvietoties no starta līdz finišam pēc iespējas īsākā laikā. Disciplīnas laukums jeb trase sastāv no melnas līnijas uz balta fona.

Prieks par mūsu audzēkņu neatlaidību, jo dalība sacensībās dod iespēju mācīties un uzlabot savas prasmes. Piedalīšanās, neatkarīgi no rezultātiem, ir atzinības vērta, jo ikviens gūst vērtīgu pieredzi un lepnumu par pārvarētajiem izaicinājumiem.

Paldies skolotājam Maksimam Spaskovam, kas saviem audzēkņiem palīdz attīstīt prasmes un zināšanas, kā arī māca neatlaidību un gribasspēku.