• Fonta izmērs
  • Kontrasts
  • Vairāk

Robotikas čempionāta posms Preiļos

Robotikas čempionāta posms Preiļos

Inženierzinātne uzskatāma par visstraujāk augošo nozari pasaulē. Veicinot bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši robotiku, š.g. 27. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latvijas Robotikas čempionāta posms. Tajā piedalījās 325 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas. Sacensībās startēja 370 roboti, un visvairāk pārstāvētā disciplīna bija Lego Sumo – 119 roboti.

Ar labiem panākumiem Jēkabpils novadu pārstāvēja Aknīstes vidusskolas robotikas pulciņa audzēkņi (skolotāja Līga Mažeika).

Savus spēkus pārbaudīja arī Jēkabpils 2.vidusskolas robotikas pulciņa audzēkņi (skolotājs Ēvalds Ābelskalns) un Bērnu un jauniešu centra robotikas puiši skolotāja Maksima Spaskova vadībā.

Disciplīnā Lego sumo (līdz 13 gadiem) no BJC robotikas pulciņa piedalījās audzēkņi: Rimants Pavasars, Rūdolfs Karlsons un Jegors Safonovs, disciplīnā līnijsekotāji, kur robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma, piedalījās Aivars Baltais.

Šis čempionāts Preiļos notiek jau sesto gadu un allaž pulcē lielu dalībnieku skaitu. Neatlaidīgi, mērķtiecīgi un zinātkāri. Tā var raksturot ikvienu dalībnieku, kas sacentās ar saviem unikālajiem robotiem.

Gūta atkal lieliska pieredze, lai gatavotos nākamajam posmam Siguldā, kas notiks 24. februārī.

Priekšstatu par sacensībām un to gaitu var rast te: https://ieej.lv/prc2024

Un te: https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV