• Fonta izmērs
  • Kontrasts
  • Vairāk

Robotikas un Elektronikas diena 2024

Robotikas un Elektronikas diena 2024

18.maijā Rīgā, Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē norisinājās “Robotikas un Elektronikas diena 2024”. Šī diena tiek rīkota katru gadu, veicinot tehniskās jaunrades pulciņu un skolotāju sadarbību un pieredzes apmaiņu, pilnveidojot bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes.

Pasākuma ietvaros notika elektronikas konkurss “Jaunais elektroniķis 2024”, RTU Robotikas čempionāta posms, kas ir 16.Latvijas Robotikas čempionāta (LRČ) noslēguma posms, pēc kura tiek noteikti un apbalvoti čempioni visas sezonas garumā, kā arī  profesionālās kompetences pilnveides seminārs un praktiskā darbnīca skolotājiem.

Diena bija spraiga un aizrautīga. Abos konkursos piedalījās arī audzēkņi no Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra tehniskās jaunrades pulciņa – Robotika.

Sacensību kategorijā “Jaunais elektroniķis 2024” piedalījās trīs komandas, kas veidotas no diviem dalībniekiem: Valters Dombrovskis un Emīls Salmiņš, Aivars Baltais un Roberts Kundrāts, Roberts Luksts un Vestards Stoķis.  Dalībniekiem no dotajām detaļām bija jāizveido elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē velosipēda maketā.

Jaunākajā grupā Roberts Luksts un Vestards Stoķis ieguva 1.vietu.

Savukārt, Robotikas čempionātā dalībnieki piedalījās divās disciplīnās – Lego sumo skolēniem līdz 12 gadiem un Lego līnijsekošana skolēniem. Ar saviem unikālajiem robotiem sacentās Rūdolfs Karlsons, Rimants Pavasars un Maksims Nadovs, līnijsekošanā – Edžus Bērziņš. Rimants un Rūdolfs izcīnīja iespēju piedalīties finālā.

Paldies ikvienam dalībniekam par neatlaidību un mērķtiecību! Paldies vecākiem par atbalstu! Paldies skolotājam Maksimam Spaskovam par ieguldīto darbu!

Paldies Jēkabpils novada Izglītības pārvaldei par transporta nodrošināšanu nokļūšanai uz sacensībām!

Te var apskatīt LRČ kopvērtējuma rezultātus: https://robotuskola.lv/lrc-kopvertejums-2023-2024/. Priecājamies līdzi mūsu novada Aknīstes vidusskolas dalībnieku sasniegumiem!