• Fonta izmērs
  • Kontrasts
  • Vairāk

Skatuves runas prasmes = pašizaugsme un pašuzticība

Skatuves runas prasmes = pašizaugsme un pašuzticība

Skolēnu skatuves runas konkursi ir kļuvuši par būtisku sastāvdaļu izglītības sistēmā, sniedzot skolēniem ne tikai iespēju demonstrēt savas runas prasmes, bet arī attīstīt dažādas svarīgas dzīves prasmes un iemaņas. Šie konkursi veicina pašuzticību, dod iespēju pārvarēt bailes un attīstīt drosmi runāt publiskā vietā un ir lielisks veids, kā veicināt personības attīstību. Tas palīdz iemācīties pārvaldīt savas emocijas. Tas ir ceļš uz personisko izaugsmi un pašizpausmi. Turklāt, skolēni attīsta savas valodas prasmes un retorikas spējas. Viņi mācās koncentrēties uz skaidru, loģisku un pārliecinošu ziņu nodošanu.
Skatuves runas konkursi ir lielisks veids, kā veicināt vērtību apguvi un aktīvu pilsoniskumu. Dalībnieki ar literārā darba autora vārdiem pauž savu redzējumu un izpratni par šī laika aktuālām tēmām, svarīgiem sabiedriskiem jautājumiem.

Arī šogad Valsts izglītības satura centra rīkotais skolēnu skatuves runas priekšnesumu konkurss notiks divās kārtās. Atšķirībā no iepriekšējiem trim gadiem, abas kārtas notiks klātienē.

Pirmā – Jēkabpils novada kārta notiks Starptautiskajā dzimtās valodas dienā – 21.februārī, Jēkabpils Tautas namā, savukārt, otrā – reģionālā notiks Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrā 5.aprīlī.