• Fonta izmērs
  • Kontrasts
  • Vairāk

Piedalies Ēnu dienā 2024!

Piedalies Ēnu dienā 2024!

Vai esi jau izlēmis, kāda būs tava profesija? Vai zini, kas ir nepieciešams, lai šo mērķi sasniegtu? Varbūt ir kādas profesijas, par kurām tu ļoti maz zini, bet vēlies iepazīt tuvāk? Tad 4. aprīlī piedalies Ēnu dienās 2024 un atbildi uz visiem sev interesējošiem jautājumiem!

Ēnu diena tiek organizēta jau vairāk nekā divdesmit gadu. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus. Arī Jēkabpils novada pašvaldības speciālisti uzņems ēnotājus.

Lai pieteiktos ēnot, dodies uz www.enudiena.lv, izveido savu profilu, iepazīsti piedāvātās vakances un piesakies! Pieteikšanās ēnot norisināsies 3.kārtās:

-        1.- 4. marts. Pieteikšanās 1.iespēja;

-        5. – 7. marts. Uzņēmumu apstiprina vai noraida pieteikumus;

-        8. – 11. marts. Pieteikšanās 2.iespēja;

-        12. – 14. marts. Uzņēmumu apstiprina vai noraida pieteikumus;

-        15. – 18. marts. Pieteikšanās 3.iespēja;

-        19. – 21. marts. Uzņēmumu apstiprina vai noraida pieteikumus;

-        25. marts – Nejaušais ēnotājs – skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri piekrituši uzņemt “nejaušo ēnotāju”.

Iepriekšējā Ēnu dienā, 2023. gadā, piedalījās 1997 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 10 991 vakanci. Pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija policijas inspektors (392 pieteikumi), programmētājs (301 pieteikums), gaisa kuģa pilots (255), fizioterapeits (218), arhitekts (213), gaisa kuģa stjuarts (182), ķirurgs (175) un žurnālists (158).

Ēnu dienas informatīvie atbalstītāji: Delfi, Diena, Dienas Bizness, LETA, inbox.lv, EHR Mediju grupa, Visual Media, TV3 Group Latvija.

“ĒNU DIENA ir “Junior Achievement” Latvijā reģistrēta preču zīme un jebkura ĒNU DIENAS nosaukuma izmantošana saistībā ar karjeras izglītības aktivitātēm ēnu devējiem ir jāsaskaņo ar organizāciju.”

Visa jaunākā informācija par programmu Ēnu diena atrodama portālā www.enudiena.lv.

@JALatvia #ēnudiena2024 #JēkabpilsNovads